O isim belli oldu, Pazartesi Ankara’ya gidiyor

O isim belli oldu, Pazartesi Ankara’ya gidiyor

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifasından sonra boşalan koltuğa hangi ismin oturacağı belli oldu.

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek olan isim AKP Samsun İl Teşkilatına bildirildikten sonra AKP’nin gurup kararıyla yerel seçimlere kadar koltukta kalacak o isim 4 Mayıs Cuma Günü yapılacak Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gizli oyla seçilecek.

KOLTUK YARIŞI KIZIŞTI

Samsun’u 19 yıldır yöneten Yusuf Ziya Yılmaz’ın zoraki istifasının ardından ilçe belediye başkanlarının koltuk kavgası başladı.Koltuğu kapmak için AKP’li Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ankara’da temaslarda bulundu. Öte yandan kulislerde ismi geçen, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise Büyükşehir Belediye Başkanı kurmayları tarafından istenen isim olarak konuşuluyor. Adı geçen Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise, 2009 yerel seçimleri öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak dönemin milletvekilleri ve mevcut İl başkanı tarafından ismi üzerinde birleşilen isim.

GİZLİ LOBİ

AKP’li İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, nüfus itibariyle en büyük ilçe olması dolayısıyla sessizliğini koruyan ve herkesten habersiz gizli lobi faaliyetleri yürüttüğü ifade ediliyor.

ÇIKMAZA GİRDİ, ERDOĞAN KARAR VERDİ.

AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın ayrı isimler üzerinde öneride bulunması, AKP Milletvekillerinin ise tek isim üzerinde birleşememesiyle Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturacak isim ile ilgili kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ismi parti kurmayları ile paylaştı.

PAZARTESİ ANKARA’YA ÇAĞIRILDI.

AKP Genel Merkezi o koltuğa oturacak ismi Pazartesi Ankara’ya çağırdı. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek olan isim AKP Samsun İl Teşkilatına bildirildikten sonra AKP’nin gurup kararıyla yerel seçimlere kadar koltukta kalacak o isim 3 Mayıs Perşembe günü yapılacak Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gizli oyla seçilecek. Seçilecek olan o isim yerel seçimlere kadar iyi bir performans gösterirse 2019 seçimlerinde de AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları