Zihni Şahin İYİ Parti ile anlaştı

Zihni Şahin İYİ Parti ile anlaştı

Adaylığı kesinleşen Zihni Şahin, CHP ve İYİ Parti ittifakının adayı olarak AKP’nin karşısına çıkacak.

Samsun’da AKP’li Belediye’yi vekaleten yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin partisinden aday gösterilmeyince İYİ Parti ile anlaştı.

Dün kamuoyuna yansıyan bilgilerde, CHP ve İYİ Parti’nin ittifak yapılması öğrenilen iller arasında olan Samsun’da CHP, İYİ Parti’nin adayını destekleyecek.

ŞAHİN İYİ PARTİ’NİN ADAYI

8 ay boyunca geçici başkanlık görevi yapan Zihni Şahin, tekrar aynı koltukta kalmak için kısa zamanda Samsun’u köşe bucak kendi reklamlarıyla donatmıştı. Kamuoyu’nun şiddetli tepkisini çeken dev gigabordlarla şahsi reklamlarını şehrin her tarafına astıran Şahin, AKP’nin adayı olamayınca önce MHP ve BBP, son olarak İYİ Parti ile görüşmelere başladı.

ŞAHİN’DEN AKP’YE SANAL BASKI VE MANİPÜLASYONLAR

Cumhur İttifakı kapsamında AKP’den aday olamayanlara kapılarını kapatan MHP’den umduğunu bulamayan Zihni Şahin, bazı dernekler, STK’lar ve bir gurup Samsunspor taraftalarları üzerinden şehirde suni gündemler oluşturdu. Sanal baskılarla sosyal medya üzerinden AKP Samsun örgütlerini ve Genel Merkezi köşeye sıkıştırdı. Bu organizeli baskı ve algı operasyonlarının yanı sıra Şahin, diğer yandan diğer partilerle temasını kesmedi.

TRABZON SAMSUN KAVGASININ PERDE ARKASI

Zihni Şahin’in Samsunspor üzerinden kendi partisinden aday olamayışını manipülasyonlarla sürdürmesi şehirde kıvılcımla başlayan Trabzon ve Samsun kavgasını körükleyerek kin ve nefrete dönüştürdü. Bazı taraftar gurupları üzerinden son Samsunspor maçında kendisine attırdığı tezahüratlarla, sanal manipülasyonlarla, abartılı CİMER başvuru algısıyla şehirde kaos oluşturuldu.

DEMİR’İ KÖŞEYE SIKIŞTIRMA HAMLELERİ

Bir dönem AKP’nin Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Mustafa Demir’in kendi yerine aday olmasını hazmedemeyen Zihni Şahin partisinin karşısına İYİ Parti ile anlaşarak CHP ve İYİ Parti’nin ittifak adayı olarak çıkacak. AKP’den aday olma umutlarını yitiren Zihni Şahin, önümüzdeki günlerde İYİ Parti’nin rozetini Ankara Çankaya Genel Merkezi’nde Meral Akşener tarafından takılarak ittifakın Samsun Büyükşehir Adayı olarak açıklanması bekleniyor.

CHP, SAMSUN’DA İYİ PARTİ’Yİ DESTEKLEYECEK

Öte yandan CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimler için yapılan görüşmelerde Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun, Denizli, Manisa, Kocaeli, Trabzon, Kayseri, Antalya, Adana, Mersin ve Balıkesir’de ittifak yapılacak.
CHP; Samsun, Bursa, Denizli, Manisa, Kocaeli, Trabzon, Kayseri, Adana, Mersin ve Balıkesir’de İYİ Parti Adaylarını destekleyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları