Yılmaz’ın 20 yıllık saltanatı sona eriyor

Yılmaz’ın 20 yıllık saltanatı sona eriyor

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Perşembe günü Ankara’ya çağrıldı.

 

ERDOĞAN ÖVGÜLER DİZMİŞTİ.

Son bir yıldır metal yorgunluğu kılıfı ile istifa ettirilen Büyükşehir Belediye Başkanlarından sonra Yılmaz’ın da görevden alınacağı dillendirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun AKP 6. Olağan Kongresinde Yılmaz ile ilgili övgü dolu sözleri beklenti içerisinde olanlarda hayal kırıklığı yaşatmıştı.

 

YILMAZ YENİ KADRO’DA

Siyasette ters köşe yaparak beklenmeyen tavırlar gösteren Erdoğan, üç ayda bir yaptırdığı anketlerle partisinin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının performansını ölçüyor. Ajandasında Samsun’da yeni bir kadroyla yeni bir rota çizecek olan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi partisinin milletvekillerinin üçte ikisini yenileyecek.

 

PERŞEMBE İSTİFA GÜNÜ

Türkiye genelinde milletvekillerinin değişiminden etkilenecek iller arasında olan Samsun’dan milletvekili gösterilecekler arasında en önemli isim AKP’li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz olacak. Perşembe günü Ankara’ya davet edilen Yılmaz, Erdoğan’ın kurmayları ile görüştükten sonra istifasını verecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

 1. 2002 den beri tüm oylarım AKP ye idi.herhalde YZYilmaz milletvekili adayı olursa ilk defa AKP den başka bir parti muhtemelen MHP olacak.sadece ben değil ailemden en az 10 oy.

 2. bu ayın 3de kirli sakal gerekcesi ile belediyede işten atilanlar oldu bilgibiz olsun yakinda bombalar patlar

 3. Ögrenciyim E1 le ulaşım saglıyorum. İnsanlar pembe otobüs mavi otobüs diyorya ben insan gibi binilecek e1 diyorum. Yusuf ziya bunu nize hiç saglamadı. Kılıçdede e1 durahında kaldırımın bozuklugundan dolayı düştüğüm günden beri sende düşesin diyorum.

 4. Yılların caddesini çiftlik caddesini katleden, kimlere rant sağladığına bilinen, evlerimizin içini çakma montolamalarla mahveden, söz ve kural tanımayan, Büyükşehir belediyesini batıran. Yusuf Ziya yılmaza hakkımda oyumla haram zıkkım olsun.

 5. Yusuf Ziya Yılmaz akp sen aday olsun çok sevdiğim ve değer verdiğim reise oyu veririm. Ana asla milletvekilliği için akp ye vermem. MHP ye devam en az 20 oy etkilerim

 6. Ya yusuf ziya yılmaza kadar hiçmi kimse kalmadı perişan ettin milleti dolmuş durakları olsun ilçe minimüsleri olsun nasıl bir ankette iyi cıkdın sen perişan ettin en verimli arazileri sanayi yaptın estek köstek işler yaptın oy moy yok dolmuşcular minibuscüler ey halk bu bize tepkimizi göstermek için bi fırsat

 7. Yusuf Ziya Yılmaz biz şoför esnafını mahvetti eğer aday olursa oylarim MHP ye artık bunların aday göstermekten vaZ geçin yeni genç dinamik haram yemeyen hısım akrabasını işe almayan birilerini bulun yoksa şu anki kadrolarla bu iş zor birde Terme belediyesi ve teskilat i var

 8. 1,5 yıldır bu șehirde yașıyorum bildiğiniz köy. Șehirde yol yok. Yollar köstebek yuvası gibi. Șehir çöp yuvası. Refüfjlerin arası köy tarlası sanki. Yankesiciye kızarız adamın parasını aldı diye. Bunların kazancı bile bu bașkanın kazancına göre daha helal. Bir șehir bu kadar kötü yönetilir. Erdoğan nerden bilsin bunları. Karșısına çıkıp efendim șöyle yaptık böyle yaptık deyip iși götürüyorlar. Eski Samsunda iki araba yan yana geçemiyor. Aradım efendim eski yerleșim ondan. Derebahçede oturuyorum yepyeni biryer gelin bakın burada aynı. Kaplunbağ heralde burdan yaratılmıș. Hiçbir iș zamanında bitmiyor. Ne deyim. Golf sahası yaptırıyor, köye dönmüş șehre. Sen önce yollarını yap. Kaldırımlarını yap. Șehri temizle. Beyaz masa kurmușun kaba saba insanlarla halkın derdini dinleme. Düzelirmi asla. Çünkü bu kadronun tüm gitmesi lazım. Bașkan gitti çözüm değil. Bu arada Reis kendi partisine vermez ben yine veririm. Burda belediye seçiminde asla. Ne acı durum. Oyum bașka yere gitmesin diye, Kayseriye memleketime aldirdim seçim adresimi. Seçimden sonra geri alıcam.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları