Samsun’a TEDES olmayınca FOTO KAPAN Geldi

Samsun’a TEDES olmayınca FOTO KAPAN Geldi

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin’in ulaşım ve trafikte uyguladığı projeler vatandaşı çileden çıkarıyor.

PARK TEK uygulamasından memnun olmayan, uygulamaya sokulmadan gelen tepkiler üzerine şehirde deprem etkisi yaratan TEDES’e tepki gösteren sürücüler, MOBESE’lerin yanına gizli yerleştirilerek ceza yağdıran foto kapana ateş püskürüyor

GİZLİ YERLEŞTİRİYORLAR

Samsun’da MOBESE yanına gizli bir şekilde yerleştirilen son teknoloji kameralar araç içindeki emniyet kemeri takmayan ve hareket halindeyken cep telefonu kullanan sürücüleri fotoğraflayarak kesilen cezalar plakalara yazılarak evlere gönderiliyor.

ORDU’DA TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ

Daha önce Ordu’da kurulan ve kestiği cezalarla sürücüleri isyan ettiren sürücülerin kabusu olarak görülen TEDES’in Samsun’da da uygulamaya konulması rahatsızlık oluşturmuştu.

TEDES SÜMEN ALTI
Samsun’da 2013 yılından itibaren TEDES’in kurulması yönünde ön çalışmalar yapılmıştı. Ancak bu çalışmalar hayata geçirilemedi. Nerelere kurulacağı ve Ordu’da yaşanan olumsuzluklara benzer durumların ortaya çıkmaması için yapılan toplantıda TEDES kurulması fikri sümen altı edildi.

FOTO KAPAN CEZA YAĞDIRIYOR

Kamuoyunun dikkatini çekmeden MOBESE’lerin yanına yeni teknoloji yüksek çözünürlüklü 180 derece dönebilen oynar başlıklı merceğe sahip gizli kameralar yerleştirildiği gözlemlendi. Şehrin en işlek cadde ve bulvarların kavşak noktalarına yerleştirilen yüksek teknoloji kameralar araç içinde kemer takmayan ve cep telefonu ile konuşan sürücüleri çekerek plakaya yazılan cezalar evlere posta ile gönderiliyor. Adrese gönderilen fotoğraflı ceza evrakını gören sürücüler habersiz bir şekilde kameraya yakalandıklarını eve döndüklerinde öğreniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Ya yaptığınız haberden de de bi habersiniz resimdeki mobese kamerasıdır gizli olarak falan da konulmadı bu noktalarda daha önceden de kamera var di sadece yerli marka yeni kameralarla değiştirildi ceza olayına gelince ortada uyulması gereken bir kural var bu zamana kadar uygulamamıştı şu anda uygulanıyor akıl bulandırmayın.

  2. Bence gerekli kural ihlalleri çok yapılıyor. Ceza yemek istemeyenler kurallara uygun hareket etmeli.

  3. akepe denince akla ilk gelen 17-25 Aralık,feto+akepe ortaklığı ve büyük vurgun. ceza kime:GAZETECİLERE.niye ortaya cikardiniz. Arkasından korku imparatorluğu.Turkiyede kimse yolsuzluk yapmayan Allah için çalışan bir akepe li belediye gösteremez. Var diyende kendine inanmayandir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları