Şahin, Bahçeli’den randevu mu istedi ?

Şahin, Bahçeli’den randevu mu istedi ?

AKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den yerel seçimler öncesi ittifakın adayı olmak için randevu istediği iddiası AKP Samsun İl örgütünü rahatsız etti.

5 aydır Büyükşehir Belediyesi Başkanlık görevini sürdüren Zihni Şahin’in 31 Mart 2019 belediye seçimlerde kurulması beklenen AKP-MHP yerel ittifakının adayı olmak için lobi çalışmalarını başlattığı konuşuluyor.

Zihni Şahin’in yaklaşan yerel seçimlerde AKP-MHP ittifakının AKP çatısı altında Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den destek aradığı kaydediliyor. MHP’nin Samsun yöneticileri aracılığıyla Bahçeli’nin desteğini arkasına almak isteyen Zihni Şahin’in AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına ittifak kozu ile güçlü çıkmak istediği belirtiliyor.

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekilliği aday adaylığı için istifasının ardından olağanüstü toplanan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Zihni Şahin’i başkan olarak seçmişti. Şahin bu durumunu korumak ve yerini sağlamlaştırmak için MHP yöneticileri ile gizli görüşmeler yaptığı öne sürülüyor. Ülkücü tabandan AKP’ye geçerek Bafra’da 8 yıl belediye başkanlığı yapan Zihni Şahin’in yerel seçimlerde AKP çatısı altında yeniden aday olmak için hem MHP Samsun İl yönetimi ile hem MHP Genel Merkezi ile temasa geçtiği ifade ediliyor.

Öte yandan AKP Samsun İl Örgütü’nün Büyükşehir Belediye Başkanının MHP ile yapılan bu gizli görüşmelerden rahatsız olduğu biliniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Samsunu köye çevirmișler. Șehir Afrika ülkelerindeki bir kent gibi. Bir sokağı ve caddesi yokki güzel olsun. Delik deșik. Belediye hizmeti yok desem abartmamıș olurum. En güzel yeri Atakum Samsunlulara göre ama, az üste çıkıp bakın yukarıdan moloz yığını gibi. Kayserinin Șehir çöplüğüğü gibi. 1950 lerdeki belediyecilik hizmetini halk güzel hizmetmiș gibi algılıyor. Çünkü belediyeler burada hiç çalıșmamıș. Evinizin önünde bir čukur açıldı diyelim belediyeyi arayın asla gelmezler. Böyle bir belediyecilik Korede Japonyada olsa bașkanları gururuna yedirmez harekiri yaparlar. Ama bildiğim birșey çarkı bu Ak Partinin belediyecilik anlayışı değil. Ak Partiden lemelanan kişilerin belediyecilik anlayișı. Zira Ak Partinin sahip olduğu belediyeler bu kadar yönetiliyor.

    • Arkadaş samsunda yaşamıyor. Samsunlu değildir. Yukarıdan değil gözü kapalı bakmış. Zihni şahin ile dahada çok hizmet olur. Başka partiliyim ama oyum zihni şahşne olacak. Halkın içindd biri. Güven verdi.

      • Sokaklara çiçek dikmek kaldırım taşı boyamak çim ekmek ve Suriyelilere iş vermek için sokak supurtmekse birde çöp bidonu yapanlara samsun halkının parasını peşkeş cekmekse belediye çalışır oldu. Avanta nin dönmediği sektör olduğunu sanmıyorum. sokak tasindan asfalt dökümüne.YAZİK YAZİK

  2. Arkadaş samsunda yaşamıyor. Samsunlu değildir. Yukarıdan değil gözü kapalı bakmış. Zihni şahin ile dahada çok hizmet olur. Başka partiliyim ama oyum zihni şahşne olacak. Halkın içindd biri. Güven verdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları