Muharrem İnce: “Oyumu Erdoğan’a veririm”

Muharrem İnce: “Oyumu Erdoğan’a veririm”

Adı CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak geçen Muharrem İnce, Habertürk’ün hükümete yakın yazarı Nagehan Alçı’ya konuştu.

Alçı, İnce’yle görüşmesi hakkında şu satırları kaleme aldı:

“Muharrem İnce lafını esirgemeyen, dobra bir isim. Adaylık tartışmalarıyla ilgili son gelişmelere ne dediğini merak ettim, aradım. CHP’nin nasıl bir aday çıkarması gerektiğiyle ilgili şu esprili tespiti yaptı: ‘Her şeyden önce kendi profiline uygun bir isim çıkarması lazım. Yüzde 26’yı elinde tutacak, üzerine koyabilecek bir isim… Bence bu isim Yalovalı, 54 yaşında ve fizik öğretmeni olmalı…’

Muharrem Bey’e İlhan Kesici’yi hatırlatıp sağı da kapsayacak bir isim arayışına nasıl baktığını da sordum. ‘İYİ Parti’ye 15 vekil vererek zaten sağ tabanı konsolide ettik. Bundan sonra soldan bir isim çıkarmalı CHP’ dedi.”

“ERDOĞAN’A OY VERİRİM”

Alçı, ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak geçen Abdullah Gül’ü de, İnce’ye sorduğunu belirterek şunları yazdı:

“Günlerdir konuşulan Abdullah Gül formülüne sıra gelince bombayı patlattı: ‘Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan’a oy veririm!’

Pazartesi günkü yazımda Metropoll Araştırma’nın sahibi Özer Sencar’ın bir tespitini aktarmıştım. Sencar dokunulmazlıkların kaldırılmasından yana tavır aldığı için HDP tabanının Kılıçdaroğlu’na tepkili olduğunu söylemişti. İnce ise o dönem dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı çıkmıştı. Konu Kürt oylarına gelince ilk olarak bunu hatırlattı. ‘Dokunulmazlıklara karşı oy kullandım. Bunu bütün Kürtler biliyor, kurultay konuşmam da açık. Onu da herkes dinledi’ diye ekledi.”

“BAŞKA HABER VE YORUMLARI DİKKATE ALMAYINIZ”

Nagehan Alçı’nın yazısının ardından Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İnce şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin huzuru, güvenliği, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyoruz.

Ancak atadığı bürokrat ve rektörler FETÖ’cü çıkan, görevdeyken hiçbir kanunu veto edememiş, görevden ayrılınca yanlışa yanlış diyememiş Tayyip Erdoğan’ın suç ortağı ve kardeşi Abdullah Gül bizim Tayyip Erdoğan’dan kurtulma tercihimiz, seçeneğimiz olamaz, olmamalıdır.

Benim bu sürece ilişkin tek açıklamam budur, başka haber ve yorumları dikkate almayınız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları