Koltuğun İdaresi Hala Yılmaz’da

Koltuğun İdaresi Hala Yılmaz’da

AKP’den Samsun Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa ettirilen Yusuf Ziya Yılmaz’ın kaybettiği koltuğunun idaresi hala kendisinde.

SEÇİM PERŞEMBE GÜNÜ

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifasıyla boşalan koltuğa kimin oturacağı merakla bekleniyordu. Bugün AKP Genel Merkez’inin kararıyla Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Meclis’inde yapılacak seçimle yeni başkan olarak koltuğu devralacak.

TOK’TAN NEDEN VAZGEÇİLDİ?

Bir süredir Samsun AKP Milletvekili olmayacağını kendisine yakın isimlerle paylaşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un isminin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geçmesinin ardından Ankara Genel Merkezi’ne Milletvekili Aday Adaylığı müracatında bulunan Fuat Köktaş’ın durumu Samsun siyasetinin atmosferini değiştirdi. Bu sebeple 24 Haziran seçimleri öncesi Samsun’da ilçe belediye başkanları arasında çıkabilecek çatışma, milletvekili adaylarının belirlenme sürecinin kaosa sürüklenebileceği endişesiyle Eski Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın koltuğunu yerel seçimlere kadar Zihni Şahin’e emanet edilmesi görüşünde ittifaka girerek Erdoğan Tok’un önünü kestiği iddia ediliyor.

GENEL MERKEZ ERDOĞAN TOK DEMİŞTİ

Cumartesi günü AKP’nin yaptığı temayülde genel merkezin adayı olarak işaret edilen Erdoğan Tok, Yusuf Ziya Yılmaz’dan boşalan koltuğa oturacak kişi olarak çoktan ilan edilmişti. Ankara’dan gelen talimatla genel merkezin adayının Erdoğan Tok olduğunu işaret eden AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın tavsiyesine uyan parti teşkilatı ve belediye meclis üyeleri çoğunun oyunu gelen talimat üzerine kullanmıştı.

BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞTÜLER

AKP Genel Merkezi’nden aranan Hakan Karaduman ismi geçen 4 belediye başkanının Ankara’ya getirilmesi talimatını aldı. Karaduman, temayülde genel merkezin adayı olarak işaret edilen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Bafra Belediye Başkanı Osman Genç ile birlikte AKP Genel Merkezi’ne giderek Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

SON ANDA ZİHNİ ŞAHİN İSMİNDE BİRLEŞİLDİ

Başbakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Adayları ile tek tek görüştükten sonra Genel Merkezin adayı olan Erdoğan Tok’u açıklamak üzereyken son anda karar değişikliği ile AKP Samsun Milletvekili Aday Adaylığı için istifa eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın ve kurmaylarının dillendirdiği Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin aday olarak ilan edildi.

YILMAZ’IN PARMAĞI MI VAR?

En güçlü aday olarak Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Erdoğan Tok’un isminin üzerinin çizilmesinde yine Yusuf Ziya Yılmaz’ın parmağı olduğu iddia ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları