HDP Van Merkez Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe Ertan Oldu! Bedia Özgökçe Ertan Kimdir?

HDP Van Merkez Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe Ertan Oldu! Bedia Özgökçe Ertan Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde HDP Van Merkez Belediye Eş Başkan Adayı belli oldu. HDP Sözcüsü Saruhan Oluç tarafından Bedia Özgökçe Ertan ismi Van Merkez Belediye Eş Başkan Adayı olarak açıklandı. Bedia Özgökçe Ertan kimdir, nerelidir?31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde HDP Sözcüsü Saruhan Oluç tarafından Van Merkez Belediye Eş Başkan Adayı açıklandı. Van Merkez Eş Başkan Adayı olarak açıklanan Bedia Özgökçe Ertan kimdir, nerelidir?

BEDİA ÖZGÖKÇE ERTAN KİMDİR?

Bedia Özgökçe Ertan, 06.01.1975 tarihinde Van’da doğdu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

VAN BAROSU KADIN HAKLARI MERKEZİ KURUCULARINDAN

İnsan Hakları Derneği Van Şubesinin kurucularından olup yönetim kademelerinde görev alan Ertan, Van Bölge Barosu İnsan Hakları Merkezi ve Van Barosu Kadın Hakları Merkezinin kurucularından oldu.

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTI

Baroda, ayrımcılıkla mücadele, mülteci hukuku ve işkencenin önlenmesi alanlarında çalıştı. Ayrımcılıkla mücadele ile ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası eğitimde yer alan Ertan, İnsan Hakları Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

VAN’IN İLK KADIN İL GENEL MECLİS ÜYESİ OLDU

2004 Yerel Seçimlerinde Demokratik Halk Partisi listesinden seçilerek Van’ın ilk kadın İl Genel Meclisi Üyesi oldu.

26 VE 27’NCİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Bedia Özgökçe Ertan, 26 ve 27.Dönem Van Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları