Hakan Karaduman Görevden Alınacak Mı?

Hakan Karaduman Görevden Alınacak Mı?

Milletin oyunu çantada keklik gören AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın bir televizyon kanalında Samsun halkının istemediği ve kabüllenemediği AKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir’in adaylığı için ‘millet konuşur, üç gün sonra unutur, oyunu yine de verir’  söylemi ve tavrı hem halk arasında, hem de Ankara’da da rahatsızlık oluşturdu.

KONTROLLÜ ADAY İSTEDİLER OLMADI!

Açıklamalarıyla tecrübesizliğini ortaya koyan teşkilatlar üzerinde kontrolsüz tavırlarıyla dikkat çeken AKP İl Başkanı Hakan Karaduman’ın Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte kendi kontrollerinde ilçe belediye başkan adayları çıkarmak için birlikte hareket ederek çeşitli operasyonlar hazırlıkları ve yazdıkları senaryo herkesçe bilinen bir gerçek. Ankara’da kaynaklardan edinilen bilgiye göre, kurdukları planların bozularak hayalleri suya düşen bu iki siyasetçinin önerdiği adayların kabül görmediği de ifade edildi.

AKP’Yİ BÖLEN İKİ SİYASETÇİ ZOR DURUMDA

Ortaya atılan çeşitli iddialarla kimin yaptırdığı netlik kazanmayan ancak, savcılık soruşturması aşamasına gelen telefon anketleri de bazı basın yayın organlarınca şüpheyi bu ikili siyasetçiye çekmişti. Yapılan araştırmalara göre, bir medya şirketi bünyesinde kurulan araştırma şirketi ile bağı olan siyasetçi ile planlanan anket oyunları AKP genel merkezine kadar ulaşarak bu iki siyasetçiyi de zor durumda bıraktığı ifade ediliyor.  Perde arkasında yazılarak sahneye konulan bu oyunlar karşısında AKP Samsun Milletvekillerinin kulvar dışına atıldığı gözükse de, bu ikili siyasetçinin Samsun teşkilatlarını böldüğü Ankara’da konuşuluyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A RAPOR EDİLDİ

İlçe teşkilatlarında moral bozuklukları ve gerginliklerinin olduğu dönemde, bazı ilçe başkan adaylarının birkaçının dışında genel merkezden habersiz olarak istifa ettirilmesinde bu ikili siyasetçinin oyunu olduğu belirtiliyor.  Yerel seçimler öncesi dağınık bir şekilde bulunan AKP’nin toparlanmasının zor gözüktüğü dönemde, kurulan tezgahlar ve yazılan senaryolarla tespih tanesi gibi dağılan partinin bu durumunun genel merkeze rapor edildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da bu bilgilerin ulaştırıldığı biliniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları