Çukur’un finali için yeni gelişme

Çukur’un finali için yeni gelişme

Show TV’deki Çukur dizisinin, geçen günlerde, RTÜK kararı gereği sezon finali bölümünün yayımlanmayacağı gündeme gelmişti.

RTÜK’ün, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan “Türk Malı” adlı diziyle ilgili verdiği durdurma cezasını, Çukur’un yayında olacağı saatlerde uygulamaya karar verdiği belirtilmişti. Öte yandan, Show TV ile RTÜK arasında mahkeme sürecinin de devam ettiği ifade edilmişti.

“YÜRÜTMEYİ DURDURMAZLARSA…”

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise bugünkü köşesinde, durumu RTÜK’e sorduğunu belirtti.

Koloğlu, hukuki aşamanın devam ettiğini RTÜK’ün doğruladığını ifade ederken,“Bu durumda ne oluyor, ceza uygulanabilir mi” diye sorduğunu belirtti. Koloğlu, RTÜK’ün kanal için, “Yürütmeyi durdurmazlarsa, uygulanır” yanıtını verdiğini, ancak ortada net bir durumun olmadığını ifade etti.

Koloğlu, “Buradan hareketle, finalin yayınlanmasında bir sorun olmayacağı kanaatindeyim” dedi.

Koloğlu’nun yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“RTÜK’ün, Show TV’de 2011 yılında yayınlanan ‘Türk Malı’ dizisiyle ilgili verdiği durdurma cezasını, ‘Çukur’un sezon finalinin yayınlanacağı gün uygulayacağını açıkladığını, Habertürk’ten Sevilay Yılman yazdı.

‘O tarihlerde alınan bu karara karşı, Show TV mahkemeye müracaat etmiş ve yürütmeyi durdurma kararı almış. Dava önce Show TV’nin lehine sonuçlanmış, daha sonra ise Danıştay tarafından karar bozulmuş ve dava reddedilmiş. Ancak söz konusu davanın daha karar düzeltme aşaması sürerken, RTÜK nasıl bir yerden ateş aldıysa, alelacele haftaya, tam da finalinin olacağı günde neden ‘Çukur’un yayın saatinde uygulamaya karar vermiş?’ diye de soruyor Yılman…

Ben de ‘Nedir bu durum?’ diye RTÜK’e sordum. Tüm hukuki aşamaları doğruladılar. ‘Karar düzeltme aşamasında devam ediyor. Henüz dosya açık’ dediler. Ben de, ‘Bu durumda ne oluyor, ceza uygulanabilir mi?’ diye sordum. Yanıt, ‘Yürütmeyi durdurmazlarsa, uygulanır’ oldu. ‘Yani cezanın uygulanıp uygulanmaması buna mı bağlı? Yoksa, ‘Çukur’un sezon finali yayınlanabilir mi bu durumda’ diye yineledim. ‘Tabii ki’ dediler. Yani şu anda net bir durum yok. Malum, 11 Haziran’da ‘Çukur’un sezon finali, Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Tüm hazırlıklar tamam…

Buradan hareketle, finalin yayınlanmasında bir sorun olmayacağı kanaatindeyim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları