CHP’de İstanbul İlçeleri İçin Başlatılan İsyan Büyüyor

CHP’de İstanbul İlçeleri İçin Başlatılan İsyan Büyüyor

31 Mart yerel seçimleri için Kadıköy, Maltepe ve Beşiktaş gibi ilçelerde aday gösterilen isimler için Ankara yoluna düşen CHP’lilere destek her geçen gün artarak devam ediyor.İstanbul’da Kadıköy, Maltepe ve Beşiktaş gibi ilçelere aday gösterilen isimleri istemeyen CHP’lilerin Ankara’ya yürüyüşü devam ediyor.

GRUP, KANDIRA’YA ULAŞTI

Yürüyüşün dünkü etabını Derince ilçesinin Çenesuyu mevkisinde tamamlayan grup, polis ekiplerinin güvenlik uyarısı nedeniyle güzergahın bir bölümünü araçlarla geçtikten sonra bugün Kandıra’ya ulaştı.

BİR DESTEK DE İLHAN CİHANER’DEN GELDİ

Yapılan yanlışlardan bir an evvel dönülmesini bekleyen gruba bir destek de CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner’den geldi. Cihaner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Yoldaşlarımızın MYK’ca muhatap alınıp bir çözüm bulunması en doğru hareket olacaktır’ ifadesini kullandı.

TEKİN: ADAYLAR OBJEKTİF KRİTERLERE GÖRE BELİRLENMEDİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de önceki gün yaptığı açıklamada ‘Hayatını İstanbul’a vermiş, ben dahil birçok arkadaşımızın ne yazık ki fikirlerine bile danışılmadı. Üzülerek söylüyorum, adayların objektif kriterlere göre belirlendiğini söylemek mümkün değil. Her seçim çevresinde adeta farklı bir kriter, farklı bir standart ortaya koyuldu. iz eskiden kim CHP’ye bir oy fazla kazandırırsa o aday olmalıdır derdik. Bugün CHP’nin oy kazanmasından ve başarısından başka ölçütler de devreye girmiş durumda. Kişisel, şahsi ölçütler ve keyfilik ne yazık ki maliyetsiz değildir. 31 Mart’ta bu maliyet ile partimizin karşılaşmamasını umut ediyoruz’ şeklinde konuşmuştu.

ODABAŞI KRİZİ BÜYÜYOR

Öte yandan hukuksuz Parti Meclisi oylamasıyla Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan Şerdil Odabaşı için de ilçedeki sivil toplum örgütleri harekete geçti. PKK terör örgütü lehindeki skandal paylaşımları nedeniyle büyük tepki çeken Odabaşı’nın hukuksuz bir şekilde aday gösterildiğini savunan STK’lar, adaylığının düşürülmesi için mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

PAYLAŞIMLARI İÇİN PİŞMAN DEĞİL

PM toplantısında 30 kabul, 29 ret oyu alarak CHP’nin Kadıköy Belediye Başkan adayı gösterilen CHP’li Şerdil Dara Odabaşı, skandal paylaşımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada en ufak bir pişmanlık dahi dile getirmemişti.

CHP'de İstanbul İlçeleri İçin Başlatılan İsyan Büyüyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları