Bu, AKP’li Milletvekili Kurt’un Siyasi Hayatını Bitirebilir

Bu, AKP’li Milletvekili Kurt’un Siyasi Hayatını Bitirebilir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’da yapılacak genel ve yerel seçimler öncesi FETÖ ile iltisaklı ve bağlantısı bulunan siyasetçileri partisinden arındıracak.
16 Nisan referandumu ile başlayan yakınlaşmayla Cumhur İttifakı ile kenetlenen AKP ve MHP yeni dönemde siyasi kadroları şekillendirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönem öncesi göz önünde bulunduracağı FETÖ kriteri ile Başkanlık sistemindeki vekil ve yerel yönetim kadrolarını baştan aşağı yenileyecek.

KURT FETÖ ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN

AKP Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağı bulunarak kapatılan İstanbul Fatih Üniversitesi mezunu olmasından dolayı CHP Samsun Başkanı Tufan Akçagöz tarafından sert bir dille eleştirildi.

CHP’Lİ AKÇAGÖZ İLE AKP’Lİ KURT TARTIŞMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz’ün AKP Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ile Twitter’da kapışması sosyal medyada büyük yankı buldu. AKP’li Vekil, Hasan Basri Kurt’un, Twitter’dan yaptığı, “OHAL ile 12 Eylül darbesini bir tutan CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz 12 Eylül darbecilerinin partisini kapattığından habersiz sanırım” sözlerine CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz sert bir cevap geldi. Tufan Akcagöz, milletvekili Hasan Basri Kurt’a verdiği cevapta “FETÖ’nün üniversitesinden mezun olan birisinden siyasi tarih dersi almak beni çok duygulandırdı.” dedi.

FETÖ’NÜN PEŞİNE TAKILAN KİM?

Hasan Basri Kurt bu sözlere ise “O kadar düşünüp bulabildiğin cvp bu mu. FETÖ’nün peşine takılıp onun söylemleriyle oy devşirmeye çalışan kim…” karşılığını verdi.

KAPATILAN FETÖ ÜNİVERSİTELERİ
Hain darbe girişimi sonrasında operasyonlar kapsamında FETÖ ile bağı bulunan çeşitli dernek, vakıf, hastane ve eğitim kurumları devlet tarafından kapatıldı. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağı bulunan kurumların faaliyetlerine de son verildi. Bu kapsam 15 vakıf üniversitesi kapatıldı.
İşte kapatılan üniversiteler listesi
Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)
Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa)
Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)
Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)
Fatih Üniversitesi (İstanbul)
Melikşah Üniversitesi (Kayseri)
Mevlana Üniversitesi (Konya)
Şifa Üniversitesi (İzmir)
Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)
Zirve Üniversitesi (Gaziantep)
Kanuni Üniversitesi (Adana)
İzmir Üniversitesi (İzmir)
Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul)
Gediz Üniversitesi (İzmir)
Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları