AKP’li Milletvekili Hasan Basri Kurt’un İYİ Parti ile Gizli İttifakı

AKP’li Milletvekili Hasan Basri Kurt’un İYİ Parti ile Gizli İttifakı

AKP Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, İYİ Parti ile gizli ittifaka mı giriyor.?

GİZLİ TOPLANTI

Gönlünde İlkadım Belediyesi’nde Başkanlık yapmak yatan düşük profilli AKP Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, koltuk sevdası için gizli toplantılar yaptığı öne sürülüyor.

KURT VE DEMİRTAŞ’IN GELECEK PLANLARI

Bazı toplantı ve programlarda Necattin Demirtaş ve AKP Kavak Belediye Başkanı ile sık sık bir araya gelen Hasan Basri Kurt, gizli ittifakla İlkadım Belediyesi ile ilgili gelecek planları yaptığı ifade ediliyor.

 

KURT, CUMHUR İTTİFAKINI YIKTI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP ile girdiği Cumhur İttifakına, “Cukka İttifakı” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Partisi ile yerelde işbirliği yapması AKP kulislerinde de konuşuluyor. AKP içerisinde rahatsızlık oluşturan bu yerel ittifakın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletileceği ifade ediliyor.

GİZLİ PAZARLIK

Sokakta halkın nabzını tutan bir önceki dönem MHP’den Belediye Başkanlığı yapan Necattin Demirtaş, halk arasında İYİ Parti’ye karşı ilginin MHP’den daha çok olduğunu görünce kendisine yeni bir siyasi mevzi arayışına girdi. MHP’ye karşı umduğu desteği halk arasında bulamayan Necattin Demirtaş’ın İYİ Parti’nin ev toplantılarına gizli olarak katıldığı öğrenildi.
Demirtaş ile pazarlık yapan AKP Milletvekili Hasan Basri Kurt’un 2019 yerel seçimleri öncesi İYİ Parti kurulan bu ilişki ile gizli ittifaka girdiği belirtiliyor.

 

AKP’DEN GÖRMEDİĞİ DESTEK İYİ PARTİ’DEN

24 Haziran seçimleri öncesi AKP’den aday adaylığı başvurusunda bulunan ancak milletvekili olmak istemediğini yakın çevresine söyleyen Hasan Basri Kurt’un İlkadım Belediyesi’ne aday olacağının sözünü aldığını dillendiriyor.
Son bir yıldır kendisi için randevu alamayan Bilal Erdoğan vasıtasıyla 2014 yerel seçimler öncesi ismi İlkadım Belediyesi adayı olarak geçen ve son anda dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından üstü çizilen Hasan Basri Kurt, yalnız kaldığı AKP lobisi içerisinde kendine yer bulamayınca desteği İYİ Parti’den arıyor.

KURT’TAN MECLİS ÜYESİ SÖZÜ

İYİ Parti ile zaman zaman temasa geçen Necattin Demirtaş ile gizli görüşmeler yapan AKP’li Hasan Basri Kurt’un göreve geldiğinde İYİ Partili bazı isimleri AKP’den Meclis Üyesi göstereceği sözünü de verdiği iddia ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. yaptığınız haberin az inandırıcı bir tarafı olsun yok millet vekili olmak istemiyomuşta öylesine aday olmuş ilçe belediye başkanı olmak için malmısınız oğlum siz bu adam size ne yaptı bilmiyorum ama yaptığınız haberin az inandırıcılığı olsun

  2. Kardeşim nu ne biçim bir haber haber le kullandığınız resmin ne ilgisi var.bu na gazetecilikmi diyorsunuz. Bubrrsim Samsunlu feminin sanat gecesi resmi. Buraz adam olun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları