AKP’li Atakum Belediyesi’nde Seçim Kıyakları Başladı

AKP’li Atakum Belediyesi’nde Seçim Kıyakları Başladı

AKP’li Atakum belediyesi, yerel seçim yatırımı için imar planında park alanı olarak belirlenen arsayı, bir derneğe tahsis etti…

AKP’li belediye imar planında park alanı olarak geçen arsayı, bir derneğe, üzerine üç katlı bina yapması için izin verdi. Düzenleme Ortaklık Payı’na (DOP) göre bu alanın, başka hiçbir amaç için kullanılamayacağı belirtiliyor. Öte yandan yönetmeliğe göre, böyle bir inşaatın yapılması imkânsız. İlçede, belediyenin yerel seçimler için bu imar cinayetine göz yumduğu konuşuluyor.

ÇOCUK PARKINA DERNEK BİNASI

Samsun’un AKP’li Atakum İlçe Belediyesi, Mevlana Mahallesi’nde bulunan ve imar planında çocuk parkı olarak geçen alanı, belediyenin Yörekent Projesikapsamında bir derneğin kullanımına verdiği ortaya çıktı. İmar planında çocuk parkı olarak belirlenen arsada dernek, üç katlı binanın inşaat çalışmalarına devam ediyor.

YÖNETMELİK AÇIKÇA İMKÂNSIZ DİYOR

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin 19. Maddesinin (c) bendinde bu tür parklara neler yapılacağı şu şekilde açıklanıyor:

“100 m2 ve üzeri parklarda ahşap veya hafif yapı malzemelerden yapılmak, kat adedi 1’iyüksekliği 4.50 metreyi ve açık alanları dahil taban alanları toplamda %3’ü, her birinin alanı 15 m2’yi geçmemek kaydıyla çay bahçesi, büfe, muhtarlık, güvenlik kulübesi ile oyun alanlarına en 10 metre mesafede olmak ve etrafı çit ve benzeri ile kapatılmak koşuluyla trafo…”

 

Bülent Karslıoğlu/Odatv.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Ücretsiz Wordpress Temaları